האם צריך קורס ברמנים בשביל לברמן?

כמה פעמים שמעתם על ברמנים שהתברגו במועדונים וברים סופר שווים בהם עושים גם הרבה כסף ומיותר לציין הרבה פלז’ר וכלל לא עשו קורס ברמנים? או לחלופין אין להם ידע בקוקטיילים? ובכן, אני בטוח שלא מעט

ארי פן | קלאב סקול | מאמרים | 6.8.2020

בתי הספר המלמדים בשיטה הקונבנציונלית בענף דואגים מכל כיוון לגרום לקהל הצעיר להאמין בכך שקורס ברמנים הוא חובה, הרי אמונה זו מושתלת לקהל הצעיר משאירה את העסק שלהם פועם וגם את חשבון הבנק – שאותו החברה הצעירים והתמימים דואגים לממן.
נעים מאוד – שמי ארי פן, 14 שנים בענף הלילה, בעלים, מנהל ברים ומייעץ להפקות ענק בתל אביב ובארץ ומה שאני יכול לומר לכם הוא שרוב הברמנים הטובים והחזקים בלב ליבה של העסקים שאני מפעיל – כלל לא עשו קורס ברמנים. למעשה, רובם למדו קוקטיילים מ”ויקפדיה” ו- “יוטיוב”. 
לפני מספר שנים כשהרשת לא הייתה מפוצצת במידע – נכון, לעבוד בבר היה מחייב לעבור את הקורס ברמנים. אבל אנחנו ב- 2020 והרבה השתנה, המידע נגיש ברשת, זמין ובשפע. 

 

הרבה ספקות נולדו בפיות של המון בעלי ברים ומועדונים, שהבינו מה גורם לבר להיות מאוד רווחי (ספוילר: כן זה הברמנים, אך לא כפי שחשבתם).
יש מס’ תכונות שהופכות ברמנים למבוקשים העושים המון כסף והפקות ענק רודפות אחריהם. ניתן לומר כי כיום קורס ברמנים בשיטה הקונבנציונלית בסה”כ מספק חוויה חמודה, אך באמת שלא יותר מכך. מעבר לעובדה שלא מלמדים שם טכניקות למכירות ואיך להוציא יותר טיפים (מה שמשנה עולמות עבור ברים ומועדונים ומיותר יהיה לציין סופר משנה עבור הכיס של הברמנים) – ההרחבה בידע הלא הכרחי על המשקאות מעיק עד מתיש. מחיר הקורסים הפרונטליים במסלול הבסיסי לרוב יהיו סביב ה2,000 עד 2,500 ש”ח ולא מוכרים במשרד התעסוקה. המורחבים יהיו סביב ה-2,800 עד 5,000 ש”ח.

בתור מנהל ברים 8 שנים ובעלים של מועדונים בתל אביב אומר לכם את האמת ושלא יספרו לכם סיפורים – כדי לעבוד בבר המנהל בר / בעלים של המקום הוא זה שיחליט אם להעסיק את הברמן שמגיע אליו – ולא אף אחד אחר. משמע (ואלה הן “החדשות הרעות”): להבטיח עבודה בענף זה נטו על אחריות הברמן. 
יש דרכים לגרום לזה לקרות ותאמינו לי – לומר את המשפט “אני אחרי קורס ברמנים” זה ממש לא תורם לכך שיקבלו את הברמן לעבודה.
החדשות הטובות הן שיש דרך יעילה יותר להתברג בענף וגם הגורמת לאותו הברמן ליהנות משלל זה לשארית חייו. 

ארי פן
ארי פן | מתוך הקורס "ברמן אלפא"

ניתחנו (מנהלי ברים ובעלי עסקים בענף) לאורך השנים מה הופך לבר להיות מאוד רווחי וגילינו כי תכונות אופי אישיות הן אלו הגורמים לעובדים להיות סופרסטארים מאחורי הבר, מביניהם – כריזמה, ביטחון עצמי, אותנטיות, יצירתיות, אנושיות ומודעות עצמית. יש דרכים ללמוד ולרכוש את התכונות האלו, כיום בעידן המודרני מי ששמע ניתן ללמוד NLP או ללמוד ולתרגל באופן אוטודידקטי גם את המשקאות והקוקטיילים. 
מיתוס נוסף החורה לי לגבי הקוקטיילים – אף ברמן לא זוכר את כולם, זה עולם ומלואו ויש קורסים למיקסולוגיה אשר נועדו רק לקוקטיילים. לא קיימים הרבה ברים של קוקטיילים בישראל על אחת כמה וכמה שזה לא הכרחי ללמוד את כולם – רוב הברים בישראל המגישים תפריט קוקטיילים רחב – המציאו את הקוקטיילים בעצמם, מה שצריך בכל זאת ללמוד ולשנן באופן עצמאי.


נוסף אוכל לומר כי לעולם לא הסתכלתי על תעודה, זה מעולם לא עניין אותי ולא מעניין את רוב בעלי הברים / מועדונים. גם כשברמנתי בעצמי לפני מספר שנים בעשרות אם לא מאות מקומות – אף מועדון, בר, הפקה כזו או אחרת ביקשו ממני תעודה או דרישה דומה. 
זה לא מה שהופך ברמנים לפנתרי מכירות חסרי מעצורים מאחורי הבר. מה שכן היה חשוב מבחינה לימודית מעבר להתנהגותית היה דווקא מפתיע – על הקופה, יותר נכון לומר על תוכנת “ביקום” שנהפכה לדרישה ממרבית העסקים בענף, וכשניהלתי לראשונה הבנתי גם למה, זה הופך את החיים קלים גם לברמן וגם למנהל הבר.

 
  • כשזיהיתי את המצוקה בגיוס עובדים, אשר גרמה לי לפתח באופן מיידי וברור את הקורס “כוכב הברים הדיגיטלי, המלמד גם על המשקאות, קוקטיילים, התפתחות אישית מבוססת NLP וטכניקות מכירות גם כן מבוססי NLP שנוסדו מהמנטורים הגדולים בעולם וכמובן – הדרכה מלאה על תוכנת הביקום. כמו כן, דאגתי שהקורס יעבור עריכה לשונית והנגשה אשר תלמד ותקלט בצורה יעילה ומירבית.
 

לסיכום אומר זאת חד וחלק – לא צריך קורס ברמנים קורע כיסים בשביל לברמן, לא צריך קורס ברמנים קורע כיסים בשביל לברמן במקומות הנחשקים ביותר. ברמנים הם סוגרי עסקאות מעבר לנותני שירות הבאים במגע באופן מאוד אינטנסיבי עם קהלים רבים ומגוונים באופן מאוד ישיר ופיזי, במסגרת מאוד אפלה ולעיתים סליזית. 
ברמנים חייבים לשדר סקסאפיל, להוביל ולדעת לשלוט ברגשות שלהם בכל רגע נתון וזה הכרחי הרבה יותר מכל הכשרה אחרת. ניתן ללמוד זאת והכי חשוב לתרגל. בהצלחה!

להטבת מסלול לברמנים בחיי הלילה והברים
מלאו את פרטיכם למטה ונציג יחזור אליכם תוך זמן קצר לפרטים והרשמה: